JAK ZAPRACOWAĆ SOBIE NA CERĘ BEZ WYPRYSKÓW

Przedstawię wam kilka sposobów pielęgnacyjnych, które pomogą wam w niwelowaniu wyprysków, które często bywają skutkiem złej, niewłaściwej pielęgnacji. Oczywiste jest iż poniższe kroki pomocne w utrzymaniu pięknej cery nie zniwelują problemu wyprysków u osób borykających się z trądzikiem będącym wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej czy innych problemów o podłożu chorobowym. Myślę iż każda kobieta dbająca o siebie i interesująca się pielęgnacją o poniższych krokach wie bądź gdzieś słyszała no i ostatecznie je stosuje:)1. IM MNIEJ TYM LEPIEJ:

Zbyt przesadne oczyszczanie może doprowadzać do powstania problemu nadwrażliwości skóry. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zbyt częste usuwanie naturalnej flory i właściwości ochronnych. Istotne jest stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków do naszego typu skóry.

2. PRZERWY MILE WIDZIANE:

Każdy z nas wie jak ważne jest nawilżanie skóry. Wszędzie się o tym trąbi iż krem nawilżający zatrzymuje wilgoć...ale faktem jest także inna właściwość - blokada wydzielania TŁUSZCZÓW. Dlatego u osób ze skłonnościami do pojawiania się niedoskonałości może prowadzić do pogorszenia się stanu skóry. Nie chodzi o całkowite zaprzestanie smarowania się kremem. W zupełności wystarczy chociaż by zrezygnować co jakiś czas z kremu na noc. Umożliwi to skórze swobodne oddychanie i naturalną samoregulacje.

3. RELAKS PAROWY TWARZY:

Dobrym sposobem na głębokie oczyszczenie jest para. Wystarczy miska, ręcznik, gorąca woda i sok cytrynowy czy płatki róż. Taki zabieg dotleni skórę i zadziała oczyszczająco rozszerzając pory. Po zabiegu należy obmyć twarz zimną wodą aby zwęzić naczynka. Jednak ten sposób należy stosować z ostrożnością u osób z tendencjami do pękających naczynek.

4. PO ZA TWARZĄ:

Każda z nas twarz traktuje jak bardzo ważne miejsce naszego ciała, bowiem jest wizytówką. Jednak nie rzadko się zdarza podczas pielęgnacji ograniczać obszar jakim się zajmujemy zapominając o szyi, która również należy do obszarów twarzy. Skóra w tym odcinku ciała jest bardzo delikatna i wrażliwa tak samo jak nasza twarz dlatego podczas oczyszczania i nawilżania nie należy o niej zapominać. Warto traktować te dwa miejsca ciała jako jedność a nie zawsze tak jest!

5. NAJBARDZIEJ WYSUNIĘTY PUNKT NA TWARZY:

Oczywiście nos! - warto o nim szczególnie pamiętać podczas oczyszczania gdyż na tej części twarzy szczególnie lubą zbierać się resztki brudu i zanieczyszczeń, które z czasem zaowocują niedoskonałościami.

6. ŚPIJ BEZ MAKIJAŻU:

O tym chyba każdy wie iż niewskazane jest zasypianie z makijażem na twarzy. Skóra ma utrudnione oddychanie a co za tym idzie i proces odnowy i regeneracji, który podczas snu jest najintensywniejszy. Skutek - to niechciane krosty i zaskórniki.

7. OCZYSZCZANIE OCZU NIE BYLE CZYM:

Do tak delikatnych okolic lepiej używać specjalnego płynu do demakijażu oczu niż mleczka do oczyszczania twarzy. Przeważnie kosmetyk przeznaczony do zmywania resztek makijażu wokół oczu zawiera olejki, który działa dużo lepiej i skuteczniej niż kosmetyk do twarzy.

8. BĄDŹ JAK DETEKTYW:

W raz ze zmianą pór roku i upływem czasu nasza skóra i jej potrzeby ulęgają zmianie. Dlatego należy dostosowywać odpowiednią pielęgnacje do aktualnych potrzeb naszej skóry. Nie wystarczy wciąż ta sama pielęgnacja. Co może mieć jeszcze wpływ? m.in. zmiany w gospodarce hormonalnej, dieta czy środowisko w jakim żyjemy. 

9. PILNUJ KOSMYKÓW:

Higiena włosów jest ważna. Dbaj o czyste włosy i staraj się spinać luźne kosmyki opadające na twarz. Unikaj spania w rozpuszczonych włosach gdyż ocierając się o skórę - wrażliwą mogą ją podrażniać wywołując wypryski.

10. PAMIĘTAJ O HIGIENIE RĄK:

Często podczas codziennych czynności mimowolnie dotykamy naszej twarzy przenosząc różne zarazki. Bardzo istotne jest zwracanie uwagi na ograniczenie takich zachowań oraz dbanie o częste mycie rąk. 

 
Jak już wspomniałam na samym początku powyższe rady-wskazówki-przypomnienia to luźne kroki, które mają wpływ na utrzymanie naszej twarzy w czystości z dala od zanieczyszczeń. Z pewnością można było by pisać ich znacznie więcej ale ja zwróciłam uwagę na te, które sama staram się kontrolować w większym bądź mniejszym stopniu. Oczywiście każda z nas jest inna a co za tym idzie także i potrzeby ma nie co odmienne ale mimo to uważam iż prócz kilku drobnych odchyleń powyższe punkty przydadzą się każdej z nas:)

19 komentarzy:

 1. Post zdecydowanie dla mnie :) Stosuję wszystkie te zasady :)

  OdpowiedzUsuń
 2. mm ale jak ma wyjść coś na twarzy to i tak wyjdzie eh nawet jak stosuje sie te powyższe zasady, a jeśli chodzi o wewnętrzne mm zapobieganie to jak najbardziej działa ponieważ niektóre produkty żywnościowe potęgują powstanie trądziku itp

  OdpowiedzUsuń
 3. Owszem ale powód pojawienia się niedoskonałości na twarzy czymś musi być spowodowany. Jeśli nie naszymi działaniami pielęgnacyjnymi bądź jego brakiem! To innymi czynnikami o, których wspomniałam np. zaburzeniami hormonalnymi czy złym żywieniem wtedy powyższe metody i tak nam nie pomogą ale to raczej logiczne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myłam twarz dwa razy dziennie, ale teraz myję tylko raz, na noc ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli twojej skórze to w zupełności wystarcza to nie ma co tego zmieniać. Trzeba obserwować i dobierać pielęgnacje do własnych potrzeb a nie ogólnych zasad:)

  OdpowiedzUsuń
 6. być jak detektyw to mi się podoba:]

  OdpowiedzUsuń
 7. dobrze spisane rady :D wszystkie stosuję od dawna ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne rady,nigdy nie stosowałam pary, ostatnio przemywam twarz olejem i widzę różnicę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stosowanie pary może być miłym i relaksującym zabiegiem :) Olejki również dobrze działają na skórę. Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Fajna baza dobrych rad :) Obserwowanie cery i optymalna dla niej pielęgnacja to fundament jej zdrowego stanu, bądź dążenia do takowego.

  OdpowiedzUsuń

Jest mi niezmiernie miło za każdy komentarz! Dzięki nim blog może tętnic własnym oryginalnym życiem, które każda z was współtworzy budując EKO wspólnotę tego miejsca w sieci.
Wszystkie komentarze czytam z uśmiechem:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...