OKO TEST


Niemieckie czasopismo działające od 1985 roku. Ich celem jest edukowanie swoich czytelników poprzez testowanie różnych przedmiotów codziennego użytku:  kosmetyków, żywności, lekarstw, sprzętów, samochodów, farb mebli i wielu innych produktów. Przeprowadzane testy w niezależnych laboratoriach pod okiem uznanych ekspertów są publikowane w co miesięcznym wydaniu magazynu OKO TEST w języku niemieckim. Magazyn bada produkty pod kontem: składu i rakotwórczości. Czytelnicy mają możliwość dowiedzieć się o dobrych produktach i szkodliwych dla człowieka i środowiska.każdy test kończy się przyznaniem jednej z ocen:


 • B. DOBREJ (sehr gut)
 • DOBREJ (gut),
 • SATYSFAKCJONUJĄCEJ (befriedigend),
 • WYSTARCZAJĄCEJ (ausreichend),
 • DOPUSZCZALNEJ (mangelhaft),
 • NIEDOSTATECZNEJ (ungenügend).


Poprzez lata swoich działań magazyn dzięki przeprowadzanym badaniom wykrył wiele szkodliwych substancji w produktach np. trucizna w produktach spożywczych dla dzieci, pestycydy w kremach dla dzieci, szkodliwy bisfenol w butelkach dla dzieci - na etapie ich produkcji został wycofany itp.

Badania dotyczą  m.in. zarówno kosmetyków naturalnych i tych konwencjonalnych dostępnych w drogeriach, aptekach, czy ekskluzywnych salonach drogeryjnych.

Prym w pozytywnych sondażach wiodą kosmetyki naturalne natomiast marki luksusowe i znane stoją na szarym końcu rankingu.

Chcąc kupować zdrowe i nieszkodliwe produkty wybieraj te z oznaczeniem OKO TEST na produktach !!!

Więcej informacji na temat OKO TEST znajdziesz TUTAJ.

6 komentarzy:

 1. nie znam niemieckiego ;D
  zreszta nie przepadam za tym językiem hi hi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja również nie przepadam ale ta organizacja robi dużo dobrego dla nas konsumentów dlatego staram się na ich językową stronę patrzeć przychylniej:)

   Usuń
 2. szkoda że nie ma takiej organizacji w Polsce, bo jeżeli na rynku niemieckim było tyle bubli, to aż strach się bać co jest u nas :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta organizacja nie ogranicza się tylko do produktów niemieckich. Jednak z pewnością jej działania nie są tak zauważalne w innych krajach m.in w naszym jak w NIEMCZECH a szkoda:( Może kiedyś i u nas powstanie takie czasopismo:)

   Usuń
 3. Już od jakiegoś czasu zwracam uwagę na to oznaczenie, im więcej takich znaczków tym łatwiej coś wybrać z gąszczu produktów:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. też mnie drażni niemiecki ;p
  ale organizacja ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń

Jest mi niezmiernie miło za każdy komentarz! Dzięki nim blog może tętnic własnym oryginalnym życiem, które każda z was współtworzy budując EKO wspólnotę tego miejsca w sieci.
Wszystkie komentarze czytam z uśmiechem:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...