SÓL + KOKTAIL DO KĄPIELI - ZIELONA CYTRYNA - ORGANIC SHOP


Pierwszym rosyjskim kosmetykiem jaki zrecenzuje będzie sól - piana do kąpieli z organicznej limonki. Już kilka razy zdążyłam jej użyć podczas wieczornych kąpieli. Aktualnie soli jest jeszcze ok. połowa w opakowaniu ale jeśli tak chłodne dni będą się nadal utrzymywać to myślę, że dość szybko opróżnię opakowanie. Soli nie kupiłam sama. Dostałam ją jako gratis do zamówienia. Wcześniej nie miałam styczności z marką Organic Shop więc spróbuje się jej nie co przyjrzeć. Oto co znalazłam na temat firmy:

Jest to marka rosyjska. Jej początki zaczynają się w 2006 roku w Moskwie. Tam działają m.in. sklepy detaliczne Organiz Shop sprzedając m.in. swoje kosmetyki, które nie zawierają:
SLS / SLES, GMO, parabenów, olejów mineralnych i parafiny, syntetycznych substancji zapachowych, barwników syntetycznych, konserwantów syntetycznych, silikonów.
Sprzedaż obejmuje wyłącznie kosmetyki, które posiadają certyfikaty kosmosu ICEA, BDIH itp.

A więc filozofia i podejście do swoich produktów jak najbardziej mi się podoba.  
Orzeźwiający koktajl do kąpieli z organicznym ekstraktem z cytryny, mięty i soli morskiej przywróci ci siłę a także napełni twoje ciało energią i pozytywnym nastrojem. Ciepła kąpiel z przyjemnym cytrusowym aromatem to potężna dawka energii i świeżości.

SPOSÓB UŻYCIA: rozpuścić ok. 4 łyżki stołowe w wodzie o temperaturze 36 - 38C. Kąpiel zażywać ok. 10-15 minut.Sól została zapakowana w plastikowy pojemnik o pojemności 250ml zamknięty na wieko, które nie jest zakręcane co nie co utrudnia otwieranie. Lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem było by wieczko zakręcane. Pomiędzy małymi bryłkami soli o lekko zielonym zabarwieniu można zauważyć na zdjęciu obok małe  turkusowe kuleczki, które za pewne są odpowiedzialne za wytwarzanie delikatnej piany na powierzchni wody. Zapach jest odczuwalny już po lekkim otwarciu pojemniczka rzecz jasna jest to zapach cytrusowy a konkretnie limonkowy. Od razu stawia mnie ta woń na nogi i wywołuje zadowolenie na twarzy tym bardziej iż nie kojarzy się absolutnie z chemicznym, sztucznym zapachem. Jeśli chodzi o mięte, która jest w składzie to ja osobiście jakoś jej nie wyczuwam ale to nic zapach i tak mi się podoba. Niestety już tak intensywnie nie czuć zapachu w wodzie ale może to i dobrze bo dość intensywna woń mogła by przez czas kąpieli zbyt podrażniać receptory węchu a w konsekwencji wywołać rozdrażnienie a tego bym nie chciała.

 SKŁAD:Nie co data może utrudniać odczytanie składu ale ogólnie widać iż praktycznie cały skład prócz kilku
składników na końcu to same oleje, ekstrakty - naturalne składniki. Nie do końca jestem przekonana do pozycji perfum ale jak dotąd nie zauważyłam żadnych podrażnień skóry czy oznak uczuleń po kąpielach w tej soli. Nawet naturalne olejki mogą powodować podrażnienia tak więc nie ma jednej sztywnej reguły.

DZIAŁANIE:

Czy odświeża i dodaje energii? Podczas wąchania z pewnością. Podczas kąpieli także daje radę. Nie co zawiodła mnie ta delikatna piana, która ma się wytwarzać w wodzie. U mnie pojawia się tylko na samym początku i szybko zanika. Liczyłam na coś więcej w tej kwestii ale jest to tylko i wyłącznie odczucie wizualne więc nie jest tak istotne. Sól może delikatnie zabarwić, pogłębić odcień wody  ale jest to bardzo nie znaczna różnica. Można jej nie zauważyć. Nie zauważyłam aby kąpiel w tej soli np. wysuszała naskórek ale mimo to warto po takich wodnych wojażach nasmarować ciało olejkiem bądź balsamem.KOMENTARZ: Mimo kilku delikatnych minusików jak np. wieczko opakowania czy praktyczny brak pianki na wodzie nie przesądza o końcowej ocenie tego produktu dlatego jak dal mnie sól ta jest jak najbardziej kosmetycznym hitem.


CZY KUPIE TEN PRODUKT JESZCZE RAZ? 


Nie mam negatywnych wrażeń co do tego produktu. Jestem z tej soli zadowolona i z chęcią spróbowała bym jakiś innych kompozycji zapachowych choć z dostępnością jest kiepsko. Widziałam jakieś sole w kalinie choć nie była to bogata oferta. Być może to się zmieni za jakiś czas. 

Czy wy stosujecie sole do kąpieli ?Jakie macie wrażenia z marką Organic Shop czy warto inwestować w te kosmetyki ? Czekam na wasze zdanie ;)

1 komentarz:

  1. Chce, zdecydowanie, podoba mi się w niej wszystko, co opisałaś, a piany od soli nigdy nie oczekuję, tylko fajnego delikatnego zapachu i działania ;)
    Chętnie wypróbuję, bardzo lubię sole ;)

    OdpowiedzUsuń

Jest mi niezmiernie miło za każdy komentarz! Dzięki nim blog może tętnic własnym oryginalnym życiem, które każda z was współtworzy budując EKO wspólnotę tego miejsca w sieci.
Wszystkie komentarze czytam z uśmiechem:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...